Bystré

Bývalá vápenka

Natočené filmy

Všichni dobří rodáci

Region
Východní Čechy

Bystré

Bývalá vápenka

Všichni jsme si někdy přáli být někde o minutu dříve nebo později. Ocitnout se ve stejnou dobu na jiném místě. Někdy se nelze ubránit otázce, co vede naše kroky. Je to osud nebo náhoda? Možná se to nikdy nedozvíme, stejně jako pošťák Bertina.

Mezi Nyklovicemi a městečkem Bystré se vine silnice, ze které je vidět zbytky komína a pece staré vápenky. Tady skončila cesta filmového poštovního doručovatele. Zeptejte se spolu s vypravěčem: „Jaký je rozdíl mezi srncem a chlapem? A jak je nakonec jednoduché zamířit a zabít.“ Ztichlý opuštěný lom je k úvahám o lidském údělu jako stvořený.

Bertina má svůj předobraz ve skutečném pošťákovi z Kelče. Ten byl prý informátorem Státní bezpečnosti a napomohl zatčení místního faráře Františka Mikulky. Když dorazil na domluvené místo, kde na něj měla čekat odměna, byl místo toho zastřelen.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace