Zámek Průhonice

Natočené filmy

S čerty nejsou žerty

Region
Střední Čechy

Zámek Průhonice

Nádherný zámek, který vypadá úžasně zvenku i zevnitř. To, že je to místo, kde ustavičně opadávala omítka? Je zřejmé, že když máte jinačího správce, než byl onen slizký intrikán v pohádce S čerty nejsou žerty, může zámek opravdu vypadat k světu.

Průhonický zámek v průběhu své historie neměnil jen majitele, ale i podobu. Původně to byla gotická tvrz, poté i renesanční zámek. Potom se na jeho stavu podepsala třicetiletá válka. Jak jinak než negativně. Současnou novorenesanční podobu získal v 19. století.

Hraběte Arnošta Silva-Tarouca však přestavba zámku finančně zatížila, podobně jako knížete ve filmové pohádce, víc než si myslel, takže zámek roku 1927 prodal československému státu. Ten pro něj, vzhledem k přilehlé zahradě, našel vhodné využití - převedl jej Botanickému ústavu Akademie věd, který tu sídlí dodnes. Zámek si ale pohádkovou atmosféru udržel napořád.

V současnosti se tu také často konají svatební obřady. Takovou si přál mít i princ Kazisvět, když si chtěl za každou cenu vzít princeznu se zlatou hvězdou. A pokud nebude po jeho, vyhlásí válku! Ironií však bylo, že jeho herecký představitel Martin Růžek do té doby nikdy nedržel meč v ruce.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace