Praha

Průhonický park

Natočené filmy

S čerty nejsou žerty

Region
Střední Čechy

Praha

Průhonický park

Potřebujete záminku ke koupi nových šatů? Zajeďte si do Průhonic. Tady si můžete roztrhnout ty staré o jeden z tisíců keřů, co tu rostou. Jen si sebou musíte vzít mladší sestru, ať to máte na koho svést. Jako to udělala princezna Angelínka.

A že budete mít z čeho vybírat. V parku s rozlohou 220 hektarů můžete obdivovat až 1 600 druhů domácích i cizokrajných dřevin. Jedinečná je zdejší sbírka rododendronů, která čítá 8 000 kusů. Nejlepší je přijít se na ně podívat v květnu. To jsou v plném květu.

Krajinnou úpravu tu vhodně doplňuje potok Botič – jeho jezy, slepá ramena a rybníky. Není tedy divu, že je park zapsán na seznamu UNESCO. A pokud by vás náhodou nebavilo procházet se parkem, můžete se jím zkusit prohánět. Ne nadarmo se to tu jmenuje Průhonice. Tím se tu ostatně bavily také princezny Adélka a Angelínka z pohádky S čerty nejsou žerty.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace