Region
Český ráj

Vesec u Sobotky

Dům čp. 19

Smíšené zboží nebo Muzeum peří? Mnohé budovy jsou postaveny a pak je zase zboří, aniž by o ně filmaři projevili valný zájem. Potom jsou domy, jako ten s číslem popisným 19 ve Vesci u Sobotky, které se do filmové historie zapíší hned několikrát.

Ve filmu Jára Cimrman ležící, spící se dům čp. 19 proměnil v Muzeum peří, kde vám průřezově ukáží nejen jak ho čistit, ale také třeba příčný řez peřinou. Zároveň si můžete prohlédnout osobní komůrku českého génia Járy Cimrmana. Na nic nesahat! Vše leží tak, jak to zanechal. Vystavovaných exponátů se Mistr prokazatelně dotkl. Nedokouřený doutník, vlněné ponožky, pantofle u postele a tak dál...

Mnohem obyčejnější roli hraje tento dům ve filmu Jak dostat tatínka do polepšovny. Jde totiž o obchod se smíšeným zbožím. Dvojice spiklenců, Luboš a malý Vašek, sem jezdí nakupovat ráda. Nikoliv proto, že by na zdejším krámku bylo něco neobyčejného. Výjimečná je ta druhá cesta, kterou se sem dá od dědovy chalupy dostat. Vede totiž přes skály, což maminka neví.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace