Hrad Pernštejn

„Hrad, který si filmaři zamilovali. A vás to určitě nemine.“
Region
Jižní Morava

Hrad Pernštejn

Končí úvodní titulky filmu Wanted a drsný Wesley kráčí branami kláštera, v němž bylo kdysi založeno jeho Bratrstvo. Má úkol, který musí splnit, a hledá pomocníka. Vy tu naopak najdete řadu filmových hrdinů.

Majestátní moravský hrad si vybral Timur Bekmambetov pro natáčení trochu nadneseného krváku Wanted. Zabiják Wesley, v podání výborného Jamese McAvoye, sem přišel vyhledat tajemného Pekwarského. Výrobce kulky, kterou byl zasažen.

V transylvánský hrad se Pernštejn proměnil v hororovém akčňáku Van Helsing. Avšak dlužno podotknout, že scénu, kdy sedláci útočí na hrad, filmaři později digitálně upravili.

A teď do víru francouzské revoluce. A rovnýma nohama do seriálu Červený Bedrník a opět na Pernštejn. V místním vězení drželi malého dauphina, odsud ho Bedrník také vysvobodil a sličné Marguerite během té akce poničil šaty.

Stojíte-li o špetičku snění, poslouchejte. Z místních oken se po svých nápadnících rozhlížela krásná Růženka v pohádkové klasice Jak se budí princezny. Konkrétně z věže Barborka, jejíž různobarevná okna symbolizují čtyři roční období. Nezapomeňte je omrknout, ale raději se moc neshlížejte v hradních zrcadlech. Berou prý krásu! Pohled do kraje je lepší volba. Pernštejn má výjimečnou atmosféru, tak se nechte unést jeho kouzlem.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace