Varvažov

Pole

Nakręcone filmy

Zabić Sekala

Region
Czechy Wschodnie

Varvažov

Pole

Smírčí kříže mají silnou symbolickou hodnotu. Odkazují stejným dílem k trestu, jako k vykoupení. Někteří lidé ale přesto zůstávají nesmiřitelní.

Když se vydáte z varvažovské návsi do sousedních Nevězic, zhruba po půl kilometru je možné odbočit doleva na první polní cestu. Přesně tady se odehrál souboj dvou mužů zastávajících opačné póly morálky. Právě scéna jejich zápasu na pozadí modré oblohy a lánů zlatého obilí vynesla snímku Je třeba zabít Sekala srovnání s osudovostí amerických westernů.

Dnes už tady žádný kříž nestojí, byl tu instalovaný jako filmová kulisa k souboji kováře Barana a zatrpklého Sekala. Dokonce se traduje, že producent filmu nechal přilehlá pole předem osít speciální odrůdou vysokého obilí, aby se docílilo specifického kontrastu mezi žlutými klasy a azurem nebe.

Filtr

Miejsca

Filtrujcie i sterujcie wyświetlaniem miejsc filmowych, wycieczek i innych ciekawostek na mapie.

Zamknąć filtr

Zobacz miejsca nakręcania wybranych filmόw. Web zawiera ich ponad 300 ze wszystkich kątόw Czech. W szczegółach miejsca filmowego odkryjesz zdjęcia z filmu, współczesne fotografie i fragmenty z filmu nakręconego na danym miejscu.

Inne miejsca