Princ a Večernice

„Není všechno zlato, co se třpytí, a drsná slupka může skrývat dobré jádro.“

Princ a Večernice

Dobré srdce, kurážnou mysl a pádnou ruku má princ Velen. Aby to však dokázal, musí podstoupit cestu plnou pokušení a nesnadných úkolů. Pohádku Princ a Večernice natočil Václav Vorlíček na motivy pohádky Boženy Němcové.

S příbuznými bývají potíže, zvlášť když jsou to nadpřirozené bytosti. Princ Velen má starosti a nehodlá je podceňovat. Nedivte se. Vám by se také nelíbilo, kdybyste byli následníkem trůnu, a přitom vás nebraly vážně ani vaše sotva dospělé sestry. Princezny jsou naštěstí chtivé vdavek, a tak se nabízí snadné řešení. Kde ale sehnat vhodné ženichy? Přece jen jde o štěstí vlastních sester, i když nezvedených. Na scéně se objevují Slunečník, Měsíčník a Větrník a dobrodružství lehkomyslného kralevice začíná.

Nezkušeného, zato paličatého prince čekají na cestě za láskou pekelné zkoušky, žádný med. Švagři ho nešetří. Obalamutí ho proradní kupci, oberou lapkové i vychytralý hostinský a využije prolhaný žebrák. Když v poslední zkoušce zklame a Mrakomor unese jeho milovanou Večernici, dostane sice druhou šanci, ale musí si sníst, co si nadrobil. Cestou na Mrakomorův hrad se statečně potácí do kopce z kopce, polem nepolem, kolem jezera Pískovna i Adršpašsko-teplickými skalami. Má to ale další háček. Nesmí se cestou ani jednou ohlédnout, nesmí uhnout ani o krok, no, zkuste si to, když se na vás valí kameny jako chalupa, to nedáte ani ve 3D kině. A k tomu se nesmí zastavit ani na chviličku, i kdyby měl vypustit duši. Tedy s tím by měli problém i novodobí extrémní vytrvalci. Finální šermovačku s Mrakomorem ovšem zvládne na jedničku levou rukou. Jako v pohádce.

Film Princ a Večernice vás okouzlí výběrem jedinečných scenerií, v nichž se pohádkový příběh natáčel. Svým malým rošťákům můžete slíbit, že je vezmete za Večernicí do Hrádku u Nechanic, nebo za Mrakomorem na Krakovec. Nadchne i úžasnými kostýmy. Aby ne! Navrhoval je sám Theodor Pištěk. A obsazení? Znáte snad někoho, komu by se nelíbila Večernice v podání Libuše Šafránkové? Nebo dokonce víte o někom, koho by nechalo chladným charisma Radka Brzobohatého, hrozivého vládce Mrakomora?

 
Director Václav Vorlíček
Cast Vladimír Menšík, Juraj Ďurdiak, Libuše Šafránková, Radoslav Brzobohatý, František Filipovský, Julie Jurištová, Zlata Adamovská
Country Czechoslovakia
Filter

Film locations

Filter and control display of film locations, trips and other interesting features on the map.

Hide filter

Browse through film locations where selected films were shot. The website offers more than 300 of them from all over the Czech Republic. The detail of a film location offers photos from the film, current photos and an extract from the film that was shot on the location.

Other locations