Bobule

„Víno, ženy a jižní Morava.“

Bobule

Dva pražští podvodníčci s realitami poznávají reálie jižní Moravy. Schovávají se tu totiž před policií. Honza pošle dědu na dovolenou do Argentiny, o vinohrad se prý postará. Objeví v sobě lásku k tomuto řemeslu, nebo ho prodá jinému vinaři?

Zpočátku Honza (Kryštof Hádek) nemá, jako člověk, kterého po víně pálí žáha a doma se cítí spíš v Praze na Vinohradech než mezi moravskými vinohrady, mnoho důvodů, proč by tu měl zůstat. Jenže pak potká Klárku (Tereza Voříšková). Těžko říct, jestli mu víc zaimponuje její sympatický chraplák, znaménko nad pravým obočím nebo to, že ke snídani pije víno. Každopádně zůstane, i když ho kumpán Jirka (Lukáš Langmajer) láká k moři, a dá se do výroby burčáku.

Kolem tradičního nápoje se točí nejen zápletka filmu, ale také místa, která můžete navštívit. Podrobněji vás do celého procesu výroby zasvětí naučná stezka mezi Čejkovicemi a Velkými Bílovci. Na jejím konci se snažili informovat i pražští policisté, kteří tu hledali podezřelého. Jenže skončili tam, kde musí dříve nebo později skončit každá návštěva jižní Moravy – ve sklípku. Třeba v jednom z těch v obci Vrbice, kde jich je navršeno dokonce několik nad sebou, protože dokud neochutnáte pálavu, nemůžete říct, že jste byli na Pálavě.

Jezděte tu opatrně, ne jako Jirka s Honzou, kteří železniční přejezd u Šakvic doslova přeletěli. Ovšem jejich červený Citroën 2CV byl tak odolný, že přežil i výbuch burčáku. Po krajině se rozhlédněte na některé z vyhlídek. Třeba z kolonády na Rajstně nebo z kopce s kapličkou u Velkého Bílovce. Právě odtud v dětství odpaloval hlavní hrdina filmu golfové míčky, na které psal svá přání.

Film Bobule oplývá nezpochybnitelnou chemií mezi ústředním filmovým párem, však také jejich vztah pokračoval i poté, co skončily závěrečné titulky. Jinou chemii se zase snažil do vína dostat soused Kozderka (Miroslav Táborský), který se pokoušel o nedosažitelný svatý grál, archivní burčák. Ten se tedy ještě nikdy nikomu vyrobit nepodařilo. Proto si naplánujte návštěvu zdejšího kraje nejlépe na konec léta. Tehdy je sezona neopakovatelného mladého vína, jež vám rozbuší srdce a rozproudí krev, v plném proudu.

 
Režie Tomáš Bařina
Herci Kryštof Hádek, Tereza Voříšková, Václav Postránecký, Lukáš Langmajer, Miroslav Táborský, Lubomír Lipský st.,
Země původu filmu Česko
Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace