Jeskyně Kostelík

Natočené filmy

Sedmero krkavců

Region
Jižní Morava

Jeskyně Kostelík

Příběh pohádky Sedmero krkavců ukazuje dva světy – lidský a pohádkově magický. Bohdančini zakletí bratři-krkavci patří do obou. Přes den žijí životem ptáků, v noci potom, v lidské podobě, spí v hnízdě pod vysoko klenutými stropy jeskyně, která připomíná kostelík.

Stopaři po filmových místech se tu mohou naladit na atmosféru pohádkového příběhu Sedmero krkavců režisérky Alice Nellis, která do jeskyně Kostelík umístila hnízdo krkavců. Milovníkům turistiky, ať už pěší nebo na kolech, nabízí křtinské okolí nepřeberné množství stezek a cest, které se vinou tajuplnou krajinou Moravského krasu. Když se vydáte po modré značce, najdete útočiště sedmi zakletých bratrů ve skalách, napůl cesty mezi obcemi Křtiny a Adamov. V pohádkách je vždycky zrnko pravdy, nedaleké Krkavčí skály jsou toho důkazem.

Duchovně zaměření cestovatelé by rozhodně neměli minout kostel Jména Panny Marie, který byl postavený podle projektu slavného českého stavitele Santiniho. Spolu s přilehlým zámkem a blízkou kostnicí vytváří nepřehlédnutelný komplex, který vynesl Křtinám přízvisko „perla Moravy“.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace