Zámek Měšice

Natočené filmy

Alois Nebel

Region
Střední Čechy

Zámek Měšice

Život není jednoduchý. Buď se sem necháte zavřít dobrovolně, anebo vám nasadí svěrací kazajku a přivezou sanitkou. No ale předpokládejme, že vy jste došli po svých se zájmem o pozdní baroko.

Na zámku v Měšicích byl roku 1775 vztyčen zcela první bleskosvod na budově v Čechách. Asi i proto bývá dnes soukromé zdravotnické zařízení často filmovou kulisou pro blázince či nemocnice. V Aloisi Nebelovi se v jeho útrobách ocitá stejnojmenný hrdina a později se snaží navázat hovor s Němým v altánu. Altán nehledejte, ani tu příjezdovou cestu nebo kopce v pozadí, to vše bylo dokresleno.

Každopádně je zřejmé, že Miroslavu Krobotovi se tu líbí. Ještě před Nebelem se v Měšicích ocitl s Ivanem Trojanem ve filmu Příběhy obyčejného šílenství. Přijel tehdy navštívit svou nemocnou ženu, které přivezl novinové výstřižky. Postavy a charaktery se mění, filmová místa zůstávají.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace