Zámek Červená Lhota

Natočené filmy

Zlatovláska

Region
Jižní Čechy

Zámek Červená Lhota

Z jistého pohledu se zdá, že sem nevede jiná cesta než přes poklidnou hladinu rybníka, v jejímž zrcadle můžete obraz tohoto renesančního zámku dlouhé hodiny pozorovat. Po vodě se k němu musel vydat pro svou Zlatovlásku Jiřík, vy klidně pochodujte přes most.

Zámek Červená Lhota je třetí nejnavštěvovanější v Čechách. Mimo jiné se proslavil třemi úkoly, které tu od krále dostal Jiřík ve filmu Zlatovláska. Přijeďte se přesvědčit, jestli v okolí posbíral opravdu všechny perly.

Na první pohled je zřejmé, kde se vzal jeho název, červenou omítku však nemíval vždy. Jedna z pověstí říká, že zdi zámku pomaloval čert krví, když si odtud odnášel jednu z neposlušných dcer původního majitele. Nešla ze zdí smýt, proto byl zámek přetřen právě na červeno. Že by král v pohádce o Zlatovlásce měl původně třináct dcer? Snad se opravdu jedná o pověru a tuto barvu zvolili, protože zámku sluší. Však uvidíte na vlastní oči.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace