Zámek Sychrov

Natočené filmy

Zlatovláska

Region
Český ráj

Zámek Sychrov

V novogotickém zámku Sychrov se budete cítit jako v pohádce. Jak by také ne. Budete totiž chodit po stejných chodbách jako zlý král v pohádce Zlatovláska. Natáčela se tady i svého času nejnákladnější pohádka české kinematografie Nesmrtelná teta.

V historii sloužil zámek jako rezidence francouzského rodu Rohanů. Nyní jsou jeho původní vybavení, významná portrétní galerie i krásná zahrada přístupné široké veřejnosti. Kromě pohádkového světa tak máte možnost podívat se, jak opravdu žila bohatá rodina v tomto šlechtickém sídle. Bránu vám zřejmě neotevře stráž zlého krále s veselou písničkou, ale aspoň vám nikdo nebude bránit si při vstupu zpívat. S trochou štěstí se při prohlídce podíváte i přímo do královy komnaty. Lehat si do jeho postele však nedoporučujeme. Hrozí, že se probudíte ve stejné náladě jako on a budíkem vám pravděpodobně nebudou práskající kamna, ale spíš rozzlobený průvodce.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace