Radíč

Statek

Natočené filmy

Zdivočelá země

Region
Střední Čechy

Radíč

Statek

Maděra se chystá odejít ze Svatého Štěpána. Není divu – z jeho blízkých už nikdo nežije a přišel i o dům. Dostává ale velkorysou nabídku, aby se stal správcem statku. Přesto váhá, zda ji přijmout, jako by tušil, že se jedná o velkou výzvu i danajský dar zároveň.

Maděrův statek je ve skutečnosti Dvůr Chýnov, který najdete u obce Radíč na Příbramsku, když se vydáte po žluté značce. Rozlehlá usedlost s mohutnými kamennými základy a hrázděním byla v seriálu Zdivočelá země svědkem řady napínavých chvil. Zažila střelbu, zatýkání i tajnou návštěvu pomocníků gestapa. Není však jedinou zajímavou stavbou v obci. Veřejně přístupný je místní barokní zámek Radíč, po jehož prohlídce můžete nasměrovat své kroky severovýchodně od vsi, kde na vysoké skále nad potokem stával hrádek Kozí Hřbet. Dnes už je třeba značné trpělivosti při hledání jeho rozvalin – dochovaly se z nich pouze nepatrné zbytky.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace