Karlovy Vary

Sadová kolonáda

Natočené filmy

Vrchní, prchni!

Region
Západočeské lázně

Karlovy Vary

Sadová kolonáda

Karlovarská Sadová kolonáda původně vůbec neměla na svém místě stát. Vídeňští architekti si ji prosadili až při stavbě Blanenského koncertního pavilonu. Ten paradoxně postupem času zchátral a byl zbořen, ale kolonáda tu stojí dodnes. Ještě že tak, jinak by pan vrchní Vrána ve filmu Vrchní, prchni neměl kudy utíkat!

Střechu poskytuje třem minerálním pramenům. Jako dočasný úkryt posloužila také pádícímu fantomovi, který tudy unikal před hordou číšníků z celých Karlových Varů. Vlastně se tu běhá celkem pravidelně. Až se tu budete procházet a kochat se touto nádhernou historickou stavbou, nedivte se, kdyby se kolem vás prohnala třeba stovka vrchních. Nejedná se o natáčení dalšího dílu Vrchní, prchni, ale na památku filmu tu jednou ročně pořádají běh vrchních trasou pana Vrány. Můžete jim fandit, i když rekordní čas filmového hrdiny asi jen tak někdo nepřekoná.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace