Praha

Vozová ulice

Natočené filmy

Vrchní, prchni!

Region
Hlavní město Praha

Praha

Vozová ulice

Kde že pan Vrána parkoval svůj hadraplán? Samozřejmě v žižkovské Vozové ulici! Kolují zvěsti, že svůj název dostala, aby si lidé uvědomili, že Vránův velorex je opravdu vůz a žádná prdlavka.

Na adrese Vozová 4 žije se svou třetí manželkou. Filmový pár Josef Abrhám a Libuše Šafránková jsou manželé i ve skutečnosti a vydrželo jim to dodnes. Třeba za to pan Abrhám vděčí právě této roli, která názorně ukazuje, že záletnictvím se dostanete pouze k placení alimentů.

Kromě nové fasády je činžák ve stejném stavu jako ve filmu. Zůstala tu i garáž všetečného souseda Pařízka (Zdeněk Svěrák). Kdyby jeho mladší potomek také prováděl kontrolu vozu, až zrovna půjdete kolem, buďte tak dobří a poraďte mu. Stěrače a klakson přece nejsou potřeba hlásit.

Pokud vám cestou vyprahlo, můžete spojit pohodu u výtečného českého piva s nádherným výhledem na Pražský hrad hned ze dvou míst poblíž Vránova bydliště. Milovníkům zeleně doporučujeme Riegrovy sady. Lákat by vás mohla také nejvyšší budova v Praze – Žižkovská věž. I tam najdete restauraci, tedy hned dvě. Jednu dole a jednu nahoře.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace