Křečovice

U pomníku

Natočené filmy

Vesničko má středisková

Region
Střední Čechy

Křečovice

U pomníku

Pohodlně se posaďte na obrubník, opřete se o plot a počkejte si na někoho z místních, aby vám řekl, jak to dnes na vsi chodí. Ve filmu tu Zdeněk Svěrák potkal legendární představitelku epizodních rolí Vlastu Jelínkovou. Jen obyvatelky už tu neoslovujte familiárně „teto“, aby si pak nemyslely, že jste jejich ztracený synovec.

Náves Vesničky mé střediskové se objevila ve filmu hned v několika scénách. Teprve až zde budete, uvědomíte si, jak blízko k sobě mají některá místa z filmu. Tudy každé ráno krokem společným pochodovala dvojice Pávek-Rákosník, jenže dnes by si už pod rudou hvězdou JZD nepovyskočila. Není tu.

Naopak stále zde stojí pomník, u nějž odpočíval malíř v podání Zdeňka Svěráka. Jedná se o pomník obětem první světové války, který věnovali občané obce. Stojí tu také vrata, ve kterých skončila nová škodovka doktora Skružného. Někdo už je ale mezitím opravil a natřel.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace