Křečovice

Vstup do obce

Natočené filmy

Vesničko má středisková

Region
Střední Čechy

Křečovice

Vstup do obce

Červená střecha a zvonice kostela sv. Lukáše. To jsou jedny z prvních věcí, kterých si všimnete, až budete touto cestou přijíždět do vesnice Křečovice. Právě tudy také ve filmu Vesničko má středisková přicházel malíř Ryba (Zdeněk Svěrák).

Kdyby se sem umělec Ryba po letech vrátil a pokusil se znovu zachytit reálnou podobu této vesnice, nový obraz by se od toho původního moc nelišil. Ano, musel by určitě použít jasnější tóny některých barev, někde přidat stromům na výšce, ale právě o takové detaily, jako je třeba opadaná omítka na domě, Zdeňku Svěrákovi šlo. Podobně jako filmový malíř i on jako scenárista se snažil o neidealizovaný obraz.

Obec Křečovice je na své filmové vyobrazení náležitě hrdá. Stejně tak se pyšní slavným rodákem, hudebním skladatelem Josefem Sukem, jehož pomník tu můžete navštívit. Ať se ve vsi zastavíte kdekoliv, nejspíš si řeknete, že vám každé to místo přijde povědomé.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace