Křečovice

Hřbitov

Natočené filmy

Vesničko má středisková

Region
Střední Čechy

Křečovice

Hřbitov

Místo věčného odpočinku jen pro zemřelé. Buď se zde na pohřbech zpívá, nebo tu kameník tesá novou náhrobní desku. To ale znamená, že si tady pan Pávek (Marián Labuda) nemůže, na rozdíl od nebožtíků, v klidu odpočinout.

Ve filmu má pan Pávek dům u hřbitova. V podobném bydlel, ještě jako dítě, scenárista filmu Zdeněk Svěrák. Strom, který tu stál, sice už od dob natáčení filmu zmizel, zato přibyly desítky nových hrobů.

Jeden z nich by mohl patřit i místnímu hospodskému. Tomu, co si nechal pro jistotu vyrobit náhrobek předem. Doktorovu radu, aby se jel podívat do krematoria, si vzal k srdci. A vzhledem k tomu, že v Pelhřimově krematorium není, vzal zavděk místním hřbitovem. Jestli na některém z hrobů uvidíte jméno Bedřich Rambousek, už vám bude jasné, že jej některý z jeho mnoha zdravotních problémů dostihl.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace