Křečovice

Dvůr domu č. 17

Natočené filmy

Vesničko má středisková

Region
Střední Čechy

Křečovice

Dvůr domu č. 17

Nestačí, že manželka doma pořádá zkoušky sborového zpěvu. Když bydlíte vedle hřbitova, ruší vás navíc buď pohřby anebo soused kameník. Náhrobní umělec musí začít tesat nový náhrobek, zrovna když si člověk chce odpočinout. Ještě že tu je ten sklep. Protože pivo ze sedmého schodu zaručeně všechny vaše trable spláchne.

Zdánlivě tu nechybí nic, co by na správném dvorku mělo být. Králíkárna. Udírna. Lavička. Co tu ale panu Pávkovi citelně chybí, je klid. Dnes by možná ve stínu stromu, který zde mezitím vyrostl, na své trable zapomněl snáze.

Takový dvorek je ideální místo pro rozjímání nad krásami života, trvalými i pomíjejícími. Když se zastaví pan doktor, proberete problémy v práci a zasníte se nad tou novou módu, co už dorazila i k vám na vesnici. Stačí si k tomu skočit do sklepa pro pivo. Ale musí být ze sedmého schodu, jelikož „na šestým je ještě teplý, na osmým už přechlazený.“

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace