Křečovice

Domy čp. 26 a čp. 9

Natočené filmy

Vesničko má středisková

Region
Střední Čechy

Křečovice

Domy čp. 26 a čp. 9

Když vyjdete ze vrat domu čp. 26 v tu správnou dobu, můžete se potkat s kolegou z práce, panem Pávkem. A když s ním sladíte krok, hned vše půjde líp. Do JZD (čp. 9) to máte kousek. Jen už zde nenajdete onu bránu s rudou hvězdou.

Holubí dům budete dnes na zdejším dvoře hledat marně, ale jinak se tu – až na ten odstraněný holubník – mnoho nezměnilo. Z plánů ředitele Dřevoplechu nakonec sešlo. Stavení přežilo desítky let od natáčení filmu bez vybetonovaného zápraží, nové střechy i anglického trávníku.

Dům číslo 26 je domovem vícefunkčním. Pro záletné milence Václava Kašpara (Jan Hartl) a Janu Turkovou (Libuše Šafránková) je hnízdečkem lásky. Pro pana ředitele z Prahy představuje vysněnou chalupu na venkově. Ale hlavně je to domov Otíka Rákosníka, který má nad postelí obrázek svých rodičů.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace