Křečovice

Vyhlídka u Strážovic

Natočené filmy

Vesničko má středisková

Region
Střední Čechy

Křečovice

Vyhlídka u Strážovic

Kde jinde by se měl člověk kochat přírodou než na vyhlídce. Až si tu uděláte zastávku i vy, nezapomeňte řádně zabrzdit auto. Není nic potupnějšího, než když vás přejede vlastní vůz. Protože řidiči nelze dost dobře nadávat. Navíc zpod auta byste měli jen dosti omezený rozhled.

Na vyhlídku s křížem, ke kochání se středočeskou krajinou jako stvořenou, se lze dostat více způsoby. Ti zdatnější jistě zvolí pěší trasu. Z blízkých Křečovic, kde se nacházela titulní Vesnička má středisková, sem vede červená turistická značka. Její značení zůstalo dodnes na stejném místě jako ve filmu, na stromě vedle kříže. Při pohledu do krajiny se vám možná, tak jako panu doktorovi Skružnému, vybaví krásné verše z Máchova Máje.

"Po modrém blankytu bělavé páry hynou,lehounký větřík s nimi hraje;a vysoko – v daleké krajebílé obláčky dálným nebem plynou..."

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace