Praha

Václavské náměstí – „U koně“

Natočené filmy

Vesničko má středisková

Region
Hlavní město Praha

Praha

Václavské náměstí – „U koně“

„Praha už volá.“ A také padesát sedm biografů v ní. Ty Otíkovi naslibovali papaláši, aby se nezdráhal jet pracovat do Prahy. Mnohé z nich byly právě v okolí Václavského náměstí. Jak se tu ale zorientovat, když ty východy z metra jsou tak divně značené? Pražákům, těm je hej, ale chudák Otík zabloudí snadno.

Koňský trh. Trafouš. Václavák. To je jen několik z mnoha názvů pro náměstí, které bylo svědkem početných demonstrací a dějinných okamžiků naší historie. Socha svatého Václava shlíží na ten neutuchající mumraj spěchajících lidí a aut. Není divu, že se tady kluk z vesnice špatně orientuje, nemá totiž s kým sladit krok.

Přestože místo, kolem kterého se pohybuje, je jeden ze záchytných bodů na velkém prostranství. Když si tu dávají sraz místní, stačí říct „u koně“ a každý ví. Tak to aspoň bývalo do té doby, než byla v pasáži paláce Lucerna zavěšena druhá socha české patrona. Na chcíplém koni. To by Otíka zmátlo ještě víc.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace