Valtice

Kolonáda na Rajstně

Natočené filmy

Bobule

Region
Jižní Morava

Valtice

Kolonáda na Rajstně

Součástí Lednicko-valtického areálu je mimo jiné i tato kolonáda na Rajstně. Své přátele bezpečně ohromíte, když suverénně jako znalec klasicismu prohlásíte, že jde přece o tzv. gloriet. Tedy oslavnou sloupovou stavbu v parku či zahradě.

Ve filmu Bobule kolem ní projede Honza (Kryštof Hádek), když odváží dědu na letiště. Jako poděkování mu konečně může dopřát dovolenou v zahraničí. Když chtěl něco podobného udělat o dvě století dříve Jan I. z Lichtenštejna, nechal na památku svých nejbližších postavit právě tuto monumentální stavbu. Dokládá to i německý nápis: „Syn otci, bratr bratrům.“ Časy se mění, ale některé činy přetrvají.

Stavba, kterou navrhl vynálezce moderní tužky, architekt Joseph Hardtmuth, slouží jako vyhlídka po okolí. Vzhledem ke svému umístění u rakouských hranic však po roce 1945 plnila tuto funkci jenom pro pohraniční stráž.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace