Křečovice

Silnice II/105

Natočené filmy

Vesničko má středisková

Region
Střední Čechy

Křečovice

Silnice II/105

Potkáte-li na této silnici škodovku, co si to šněruje od krajnice ke krajnici, radši kolem ní projeďte s opatrností. Nesedí v ní žádný opilec, ale pan doktor (Rudolf Hrušínský), který se při svých vyjížďkách rád kochá okolní scenérií. A že je čím se kochat, uvidíte, až tudy pojedete sami.

Suchá řeč faktů: silnice spojující pražské aglomerace s Českými Budějovicemi vede mimo jiné přes Neveklov, Křečovice a Sedlčany, ale také kolem jaderné elektrárny Temelín.

Pro doktora Skružného je však jízda po ní něčím víc. Dovede totiž proměnit jízdu po jakékoli komunikaci v transcendentní zážitek. Za jízdy věnuje větší pozornost přednesu Máchova Máje než volantu své škodovky. Zužitkovává přitom celou plochu silnice. Tady už totiž vůbec nejde o řízení auta, tady jde o kochání. A když se do toho ponoříte až moc, tak vás stejně nakonec vytáhnou závozníci Pávek s Rákosníkem.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace