Mezihoří

Rybník

Natočené filmy

Tři oříšky pro Popelku

Region
Šumava

Mezihoří

Rybník

Co uděláte, když vám na saních uniká tajemná kráska, která vám už jednou zmizela z královského plesu? Pustíte se za ní. Až ke hrázi zdejšího rybníka. Tam však čeká mrazivé zjištění – to není vaše vyvolená, jen její nevlastní sestra.

Hráz, zpevněná mocnými kořeny letitých dubů, si zachovává starosvětský ráz. Do tohoto rybníka, kterému říkají Panský, ústí rozličné potůčky z okolí. Místo, kde se převrátily saně a vyklopily obě podvodnice, poznáte podle nového můstku k výpusti. Dostanete se sem pěšky, ale i na kole. Kočár nechte stát radši opodál.

Opravdoví otužilci se zaručeně neudrží a v zimě na vlastní (a husí) kůži vyzkoušejí koupání, jaké si užila Dorota s macechou. Ostatní si pravděpodobně počkají až na letní měsíce, kdy místo sice nebude vypadat přesně jako ve filmu, zato voda bude teplá jako kafíčko.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace