Ježovy u Švihova

Natočené filmy

Tři oříšky pro Popelku

Region
Šumava

Ježovy u Švihova

„Kolik že mám koupit loket sametu a kolik atlasu?“ určitě se honilo hlavou Vinckovi (Vladimír Menšík), když cestou do města podřimoval na kozlíku. Také mu chvíli trvalo, než pochopil, jaký poklad mu znenadání spadl do klína. Tři oříšky. Pro Popelku.

Zde v šumavských hvozdech, na lesní cestě se v česko-německé koprodukci natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Do Německa je to odsud, co by kamenem dohodil. Nebo kuší dostřelil? Ale ne. Princ a pážata, kteří se ulívali a utíkali sem od svých studijních povinností, mířili kušemi někam úplně jinam. Na zdánlivě obyčejné ptačí hnízdo.

A zatímco mladí pánové holdovali zábavě, Popelka pracovala. Dostala totiž za úkol vyprat prádlo u potoka, v zimě, v ledové vodě. Jen se nám nepodařilo zjistit, u které z okolních říček to bylo. Možná, že to přesné místo najdete vy.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace