Adršpašské skály

Pískovna

Natočené filmy

Princ a Večernice, Třetí princ

Region
Královéhradecko

Adršpašské skály

Pískovna

Když tudy cestou k Mrakomorovu hradu prochází princ Velen z pohádky Princ a Večernice, má zakázáno se ohlédnout. Vy naštěstí nepospícháte zachránit princeznu, takže se můžete s klidným srdcem rozhlížet dosyta. Naskytne se vám podívaná, o kterou princ Velen přišel. Pohled na jedno z nejkrásnějších skalních jezírek u nás.

Jezírko si můžete obejít, zastavit se a pokochat se nádhernou přírodou. V zásadě tu můžete dělat všechno to, co měl princ Velen od švagrů zakázáno. Jeden zákaz tady ale přece jen platí, a to pro všechny. Jelikož je jezírko součástí přírodní rezervace, respektujte zákaz koupání.

Zdejší zatopený pískovcový lom posloužil jako kulisa mnoha filmům i seriálům. Až ho uvidíte na vlastní oči, pochopíte. Ať postavíte kameru kamkoliv, nemůžete neudělat hezké záběry. A kulisáci si mohou dát oraz, protože k vytvoření ještě pohádkovější atmosféry nemají nic, čím by přispěli.

Kolem dokola vede 1,5 kilometru dlouhý okruh, ale když se vám nebude chtít, není nutné chodit kolem vody. Můžete to vzít i přes ni. Půjčují tu totiž pramici. Kupci z pohádky Třetí princ právě tady princi nabízeli zdobená sedla a dobré rady. Vy se sem ani nebudete muset trmácet na koňském hřbetě, železniční zastávka je jen pár set metrů od jezírka.

V jedné z epizod seriálu BBC Tři mušketýři tady přebývali i jeho titulní hrdinové. Aramis byl zdejší přírodou natolik unesen, až prohlásil, že tu našli ráj. Přijeďte se přesvědčit sami o pravdivosti jeho slov.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace