Letiště Hradčany

Natočené filmy

Tmavomodrý svět

Region
Českolipsko a Jizerské hory

Letiště Hradčany

Bývalé armádní letiště Hradčany, které ve filmu Tmavomodrý svět představovalo anglickou leteckou základnu, najdete pár kilometrů severozápadně od Ralska, vojenského výcvikového střediska s hlučnou historií.

Ve filmu je bombardováno německým vojskem, což zde způsobilo podobný poprask, jako když mladičký letec Vojtíšek vyprávěl svému dobrému kamarádovi Vránovi o nové lásce. Letiště v roce 1945 zažilo bombový nálet i ve skutečnosti a paradoxně byl dílem spojeneckých vojsk. Ranvej si už sice dávno neužívá hluku startujících stíhaček, ale letiště určitě stojí za návštěvu. Tak jako nedaleké jezero pojmenované na památku velkého českého básníka Máchovo jezero. I když je to vlastně největší rybník v Libereckém kraji, který založil Karel IV. Krásná příroda Máchova kraje se vám zapíše do srdce úplně stejně jako přátelství na celý život.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace