Šilheřovice

Natočené filmy

Tmavomodrý svět

Region
Severní Morava a Slezsko

Šilheřovice

Šilheřovice jsou sice obec ležící severně od Ostravy, ale místy vám velice snadno připomenou anglický venkov. Důkazem je rozlehlý park, který slouží jako golfové hřiště, i to, že se v Šilheřovicích natáčel film o osudech českých stíhačů ve službách anglického letectva Tmavomodrý svět.

Šilheřovice ve filmu představovaly obec v Anglii. Když se vydáte Sokolskou ulicí podél zámeckého parku, po chvíli u malé křižovatky narazíte na typicky anglický zděný domek, v němž dva hlavní hrdinové poznali půvabnou Susane. Dům od natáčení sice prošel rekonstrukcí, ale atmosféru britského venkova za války tady při vzpomínce na film ucítíte pokaždé. Vezměte sem i svůj protějšek a užijte si stejné romantiky jako filmoví hrdinové. Kolem zámku Šilheřovice vede žlutá turistická trasa, která míří k vrchu Landek. Tam, na severozápadním okraji Ostravy se nachází kulturně-sportovní areál Landek Park – s největší expozicí hornictví v Česku, kde si i sfáráte pod zem – a národní přírodní památka Landek s chráněnými lesními porosty, unikátními geologickými objekty a archeologickými nalezišti.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace