Mírov

Natočené filmy

Tmavomodrý svět

Region
Střední Morava a Jeseníky

Mírov

Hrad Mírov patří k nejstarším sídlům na Moravě, ale poznat tuto historickou památku zevnitř pravděpodobně netoužíte. V dnešní době se jedná o jednu z nejpřísněji střežených věznic v Česku.

Z těchto míst František Sláma (Ondřej Vetchý) vypráví ve filmu Tmavomodrý svět celý svůj válečný příběh jako jeden z politických vězňů komunistického režimu. Mírov k těmto účelům skutečně sloužil a brutální praktiky zachycené ve filmu se tu opravdu běžně odehrávaly. Kvůli špatnému zacházení a nedostatečné lékařské péči tady zemřelo mnoho vězňů. „Jediná cesta, která odtud vede, je na umrlčím trakaři,“ říkal ve filmu drsný vrchní dozorce a měl pravdu. Uprchnout jiným způsobem se odsud podařilo až Jiřímu Kajínkovi, nejslavnějšímu českému vězni. Vy si historickou architekturu budovy užijte radši zvenčí.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace