Rožnov pod Radhoštěm

Skanzen

Natočené filmy

Tajemství hradu v Karpatech

Region
Východní Morava

Rožnov pod Radhoštěm

Skanzen

Vyšné Vlkodlaky – „toť eklatantní místo pro návštěvu jest! Ty barbarské totemy. Ten jedinečný karpatský folklór! A ta jadrná horalská mluva! Jak stříbrně zvoní v ústech rázovitého lidu!“ Filmová vesnice je ve skutečnosti skanzen v Rožnově pod Radhoštěm.

A nachází se nikoli v Karpatech, ale na úpatí Vsetínských vrchů. Vůbec se nemusíte bát, že až sem přijedete, nebudete nikomu rozumět. Pro film bylo vytvořeno vlastní umělé nářečí, kterým „vesničané“ mluvili. Zato budovy, ty filmaři využili původní.

Místní skanzen byl založen už v roce 1925. Jedná se tak o jedno z nejstarších muzeí v přírodě ve střední Evropě. V areálu je k vidění hned několik dřevěných lidových staveb. Mezi nimi je plně funkční, vodou poháněný mlýn či parádní pila. A samozřejmě hospoda. Tam můžete ochutnat pálenku, co přivede k vyprávění i dědu zachumlaného pod hromadami kožešin.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace