Kersko

Bývalé potraviny

Natočené filmy

Slavnosti sněženek

Region
Střední Čechy

Kersko

Bývalé potraviny

Hledání bývalé prodejny potravin v Kersku vám dá pořádně zabrat. Z původního obchodu je dnes úhledný rodinný domek. Zmizel vývěsní štít, výrazně se změnila fasáda. Stavení se nyní skrývá za vzrostlými keři a od veřejné cesty je odděleno plotem.

Majitel místního lesa v roce 1934 rozparceloval pozemek sítí pravoúhlých alejí a pozemky rozprodal soukromníkům. Aleje byly tehdy očíslovány po vzoru newyorského Manhattanu; západně od hlavní kerské „avenue“ dostaly aleje čísla lichá, východně sudá. Výstavba chatové osady mohla začít.

Vzpomínáte si na Slavnosti sněženek? Před obchůdkem se sešli sousedé. Při čekání na chleba, který „bude mít dneska zpoždění,“ si dlouhou chvíli krátí řešením hádanky, která místní květina je nejkrásnější. Podoba bývalých potravin v Kersku představuje charakteristický vzhled původní zástavby. Dnes už je, bohužel, uchována pouze ve filmu.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace