Kersko

Restaurace Hájenka

Natočené filmy

Slavnosti sněženek

Region
Střední Čechy

Kersko

Restaurace Hájenka

Restaurace Hájenka leží na místě, odkud se můžete vydat po Naučné stezce Bohumila Hrabala. Povede vás přes Přírodní park Kersko a kolem bývalé Hrabalovy chaty. Uvidíte tu malebný rybník i pískovcový menhir. Dalšími pozoruhodnostmi se nechte překvapit.

Rozhodně se na výlet po stopách Bohumila Hrabala vydejte, ale nespěchejte a určitě si dejte oběd. Jestli se aktéři filmu nedokázali dohodnout, zda je lepší divočák se šípkovou, nebo se zelím, ani vy nebudete vědět, pro kterou variantu se rozhodnout. Obě tu totiž vaří výborně. S Postřižinským pivem jedna báseň.

V Hájence a jejím okolí se odehrává většina děje filmu. Ať se tu ocitnete kdykoli, většina scén se vám živě vybaví. Myslivci k restauraci dovezou zastřeleného kance a s hospodským mu vzdají hold společným frťánkem. Karel udí salámy (a přátelé, víme, jak to dopadne). „Odborník“ Leli naráží sud. Hostina je konečně slavnostně zahájena… V Kersku na Nymbursku vám jistě přibydou vlastní zážitky, pořádají tu zajímavé akce. Kupříkladu každým rokem ke konci jara tady probíhají originální lesní slavnosti Hrabalovo Kersko.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace