Kersko

Silnice 2723

Natočené filmy

Slavnosti sněženek

Region
Střední Čechy

Kersko

Silnice 2723

Docela obyčejná venkovská silnice obklopená zelení. Podél ní neudržovaný travnatý pás, telegrafní sloupy, turistická značka. Po obou stranách ji drží ploty zahrádek. Přitom vás napadne: A co? Podzim, nuda. To bychom ovšem nesměli být v Hrabalově pábitelském Kersku podle Menzela. První otázku vzbudí mrtvý zajíc na krajnici.

Po silničce si to šněruje muž na bicyklu. Furiantsky si pohvizduje, „krásný hled je na ten boží svět…“ Jednou rukou ovládá řídítka, druhou balancuje s tácem plným kremrolí. Tu tút, projede autobus. Střih. Cyklista leží ve škarpě, nad hlavou vítězoslavně třímá nedotčený tác s kremrolemi. V tu chvíli máte pocit, že nevěřícně zírají i stromy za plotem.

Později ve filmu, na stejném místě poblíž pramene sv. Josefa, život věčně optimistického akrobata-kaskadéra skončí. Smutně i poeticky.

A to řeknete: silnice. Tenhle pruh asfaltu je dějištěm komických situací i osudových střetnutí, je spojnicí míst i lidí. Je páteří polabského Kerska. Po ní se dostanete do legendární hospody Hájenka, k Josefskému prameni i do restaurace U pramene, do lesního ateliéru Kuba, a až vám vůně borovic stoupne do nosu, potom si to klidně šněrujte dál.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace