Praha

Žižkovský tunel

Natočené filmy

Samotáři

Region
Hlavní město Praha

Praha

Žižkovský tunel

Někdo mu říká Žižkovský, jiný zase Karlínský. Obvykle podle toho, ze kterého konce do něj častěji chodí. Nejpřesnější pojmenování pro něj tedy asi bude tunel spojující Žižkov a Karlín. Nebo Karlín a Žižkov? Ostatně, rozhodněte se sami, ze které strany jej prozkoumáte.

Tunel je dlouhý 300 metrů a běží pod celým pražským Vítkovem. Pohled do něj působí trochu strašidelně, ale nebojte se ho, rád vám při cestě tam i zpátky poskytne ochranu před deštěm, a dokonce i před kdejakou katastrofou. Původně byl totiž vybudován jako protijaderný kryt, a i tato část tunelu je stále funkční. Před čím se však do tunelu neschováte, jsou vaše problémy. Útěchu tady hledala třeba osamělá Jitka ve filmu Samotáři. Vykřičet svůj vztek sem přišla také Ofka ve filmu Děti noci, a probíhal jím i hlavní vyšetřoval Karel Hrubeš (Michal Dlouhý) ve filmu Sametoví vrazi. Ten zase na jeho konci narazil na svou osudovou lásku. Jak jej využijete vy, je na vás.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace