Praha

Šafaříkova ulice

Natočené filmy

Samotáři

Region
Hlavní město Praha

Praha

Šafaříkova ulice

Bloudíte večerní Prahou. Rádi byste narazili na nějakou zastávku MHD a svezli se, kam potřebujete. Odněkud zdáli slyšíte povědomé cinkání tramvají.

Cestu za zvukem si zkrátíte širokými Nuselskými schody. Fouká vítr, je vám zima a vy myslíte už jen na to, jak na vás doma v posteli čeká oblíbený plyšový Medvídek. Ve stejnojmenném filmu měly tyto schody také malou roličku. Ocitáte se nad schody v Šafaříkově ulici a konečně vidíte koleje. Ty sem sice vedou už od roku 1884, ale nyní se využívají jen v dobách výluky. Nezbývá tedy, než pokračovat pěšky po kolejích až do míst, kde ústí do ulice Bruselské. Možná cestou jedno z aut náhle zastaví dopravu, aby si řidič vzápětí rozmlátil čelní sklo baseballkou. Nemějte mu to za zlé, právě se dozvěděl, že mu umřela maminka. Jmenuje se Robert a tuto scénu tady předvedl ve filmu Samotáři.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace