Praha

Městská knihovna

Natočené filmy

Samotáři

Region
Hlavní město Praha

Praha

Městská knihovna

Čtení se v mnoha ohledech podobá turistice. U obou činností se ocitnete na zajímavých místech, častokrát lidskou nohou téměř nedotčených a nejednou se i něčemu přiučíte. Zkušenost k nezaplacení! A ani na jedno nemusíte být zrovna boháč. Na turistiku vám stačí vlastní nohy a na čtení zase oči a návštěva knihovny. Třeba té největší v Praze, Ústřední městské knihovny!

Že tu knih mají opravdu požehnaně, pochopíte už ve vstupním vestibulu. Najdete tady věž celou postavenou z knih. Nezapomeňte se mrknout dovnitř, pohled vás zaručeně nekonečně překvapí. Gratulujeme, právě jste úspěšně spojili turistiku a čtení dohromady! Kromě knih tady můžete narazit i na zajímavé lidi. Na schodech možná ještě teď smutně sedí odmítnutý stalker Ondřej z filmu Samotáři. Recepční sál Ústřední knihovny zase posloužil jako místnost, kde se ve filmu Obsluhoval jsem anglického krále ládovala smetánka při slavnostní hostině se samotným habešským císařem. Nadívaného velblouda tu ale nečekejte. Stejně by vás z knihovny hnali, listovat knížkami s umaštěnými prsty!

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace