Praha

Vlašská ulice

Natočené filmy

Samotáři

Region
Hlavní město Praha

Praha

Vlašská ulice

Už máte omrknuté všechny důležité památky? To znamená, že jste pravděpodobně viděli hodně betonu, věží, věžiček, kopulí, kostelů a prošli si kompletním výčtem snad všech stavebních slohů... Možná je načase nabrat nějakou energii procházkou do zeleně. Známe cestu!

Z Malé Strany se dostáváte do spleti úzkých uliček. Instinktivně si zvolíte Vlašskou. Příjemně se klikatí do mírného kopečka. Po chvíli se řada historických baráků mění v zídku, přes kterou nevidíte. Skoro máte chuť na ni vylézt, trochu si odpočinout a omrknout nějakou další památku třeba z dálky. Případně si postěžovat kamarádovi na to, jak jsou lidi na sebe zlí. Nejste první, ani poslední! Přesně na této zdi se natáčela známá scéna z filmu Samotáři.

Jestli už jste si odpočinuli a dostatečně postěžovali, je čas pokračovat dál vzhůru. Za chvíli se ulička stáčí doleva a před vámi stoupají do dáli schody. Možná vedou až do vesmíru. Tady Jakub s Vesnou v Samotářích hovořili o pozorování UFO. Nebojte, za dalším rohem vás nečekají mimozemšťani, ale slibovaná příroda!

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace