Šakvice

Železniční přejezd

Natočené filmy

Bobule

Region
Jižní Morava

Šakvice

Železniční přejezd

Po kolejích normálně jezdí vlaky, ale někdy nad nimi přelétají auta. Silniční pravidla jsou pro cesty z koštovačky dosti svazující. Spatříte-li červenou „kachnu“ (Citroën 2CV) nad obzorem, nedivte se. Pražáci to zas jednou přehnali s vínem.

Honza (Kryštof Hádek) s Jirkou (Lukáš Langmajer) si to švihali po místní silnici s notnou dávkou vína v těle i v autě. Když si je cestou stopla Klárka (Tereza Voříšková), a Honza navíc sedl za volant, už stačilo jen přehlédnout rychle se blížící železniční přejezd a trojice prožila krátký vyhlídkový let. Ještě že to ten auťák ustál i s burčákem.

Pokud pojedete z obce Šakvice do Staroviček (nebo naopak), v půli cesty potkáte toto osudné místo z filmu Bobule. Filmaři si natáčení této scény schovali až na konec pro případ, že by se auto při scéně rozsypalo.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace