Zřícenina hradu Rotštejn

Natočené filmy

S čerty nejsou žerty

Region
Český ráj

Zřícenina hradu Rotštejn

Zřícenina hradu Rotštejn nevypadá jako typická zřícenina, spíše jako nějaká skála. Ale vchod do pekla? Pokud na něj nevěříte nebo se ho nebojíte, přistupte blíž. Neříkejte ale, že jsme vás včas nevarovali. Co peklo schvátí, to už nenavrátí.

Až sem zavítáte na výlet, nezapomeňte si dát péro za klobouk. Pro všechny případy. Čerti se ho totiž bojí jak kříže a všichni víme, že s čerty nejsou žerty. Ve stejnojmenné pohádce je toto místo vstupem do pekla.

Ve skutečnosti jde o pozůstatek skalního hradu. Býval částečně zděný a zčásti vytesaný do skály a dodnes rozpoznáte výklenky a prvky, které vytvořila lidská ruka a které vyhlodal zub času. Díky péči místních si to zde také můžete projít, a ani se sem nebudete muset dobývat jako pohádkový kaprál, který o zdejší skálu zlomil svou šavli.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace