Vesec u Sobotky

Dům čp. 17

Natočené filmy

S čerty nejsou žerty

Region
Český ráj

Vesec u Sobotky

Dům čp. 17

Vesec u Sobotky? Nikdy jste ten název neslyšeli? To je možné, ale tu obec jste pravděpodobně už viděli. A víc než jedenkrát. Minimálně na plátně nebo v televizi. Není tedy na čase spatřit ji na vlastní oči?

Chcete prožít déjá vu? Zajeďte si do Vesce u Sobotky osobně a pochopíte. Obec je to malá rozlohou, zato velká úlohou, kterou hraje v řadě českých filmů a seriálů. Místní zachovalé roubenky totiž působí na filmaře jako mocný magnet. Však se postavte na náves a žasněte. Kamkoliv se otočíte, zjistíte, že se tam něco natáčelo.

Například do historie domu čp. 17 se nejvíce zapsal Petr z pohádky S čerty nejsou žerty. Na dvoře tohoto stavení se dostal do šarvátky s vojáky a že s nimi nejednal v rukavičkách, dokazuje hlášení pobouřeného kaprála: "Tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil."

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace