Nové Mlýny

Vodní nádrž

Natočené filmy

Bobule

Region
Jižní Morava

Nové Mlýny

Vodní nádrž

Když Honzovi dojde benzin, pomůže mu až bodrý vinař (Václav Postránecký). Michalica hned pozná, že není odtud, ale podle espézetky na autě na to nepřišel. Stačilo, aby otevřel pusu. „Tož, já nesem tak óplně zdéší,“ přizná pokorně „pražský Honzík“. No, jestli mu jde práce na vinici tak dobře jako moravský dialekt – máme se na co těšit.

Vodní dílo Nové Mlýny je soustava tří přehradních nádrží, která vznikla, aby zamezila každoročním záplavám a pomohla zdejšímu zemědělství. Celá kaskáda má rozdělené funkce. Horní část je určená pro turisty, uprostřed je Věstonická nádrž, přírodní rezervace s ostrůvky pro hnízdění ptáků. A poslední, dolní rezervoár slouží k výrobě elektřiny, na závlahy, ale i k windsurfingu nebo k rybolovu. Této velké vodní stavbě stála v cestě obec Mušov, nad kterou se potom zavřela voda. Ze vsi zůstal na jednom z ostrovů jen kostel sv. Linharta. Můžeme ho zahlédnut i ve filmu za hlavním hrdinou, který u vodní nádrže zůstane trčet s prázdnou nádrží. Scéna se točila přímo na hrázi, ale ve skutečnosti není právě bezpečné zastavit na stejném místě. Pokud se tu rozhodnete zakotvit, tak raději na jednom nebo na druhém konci hráze.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace