Praha

Židovské hřbitovy

Natočené filmy

Protektor

Region
Hlavní město Praha

Praha

Židovské hřbitovy

Cedule na obchodech a kavárnách, které zakazují vstup Židům. Stigmatizující žluté hvězdy jsou na spadnutí. Co se slunným odpolednem, když si vás polovina kolemjdoucích měří nenávistnými pohledy. Nejraději se projít.

Představte si, že zatímco vy se můžete volně pohybovat po městě, vaše drahá polovička smí jen do jasně vymezených míst. Co byste udělali? Bouřili byste se jako Hana? Nebo byste dodržovali daná pravidla, abyste toho druhého nevystavili nebezpečí? Takové dilema musela řešit ústřední pár ve snímku Protektor.

Na procházku nakonec zvolili Židovské hřbitovy, které Hana ironicky přejmenovala na židovský Václavák. V něčem měla pravdu. Jsou největší v České republice, a i tady najdete kus historie. Například hrob Franze Kafky nebo Jiřího Ortena, novorenesanční obřadní síň od architekta Bedřicha Münzbergera či funkcionalistickou od Leopolda Ehrmanna a další pamětihodnosti.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace