Praha

Veletržní palác

Natočené filmy

Protektor

Region
Hlavní město Praha

Praha

Veletržní palác

Nevidomé pohledy lidí, kteří jsou ponořeni sami do sebe. Šepot a všeříkající kufry. Ruka občas nevědomky přejede po našité žluté hvězdě. Pak se ozve několik úsečných německých povelů a mlčenlivý dav lidí se dá do pohybu. To býval Radiotrh.

V období vzestupu první republiky stály vedle Veletržního paláce výstavní pavilony, kterým se říkávalo Radiotrh. Za války tohle místo nacisté proměnili v největší deportační centrum nejen v Praze, ale v celém protektorátu. Právě sem zamířila osudu odevzdaná Hana.

Její filmová cesta věrně kopíruje skutečnou trasu. Ke shromaždišti u Veletržního paláce přichází Veverkovou ulicí, která ústí do Veletržní. Skutečné je i místo, kde se Emil snaží zastavit procházející transport Židů, v němž Hana jde. Realita je s fikcí občas svázána mrazivými pouty a snímek Protektor to jenom potvrzuje.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace