Praha

Politických vězňů

Natočené filmy

Protektor

Region
Hlavní město Praha

Praha

Politických vězňů

Petschkův palác neboli Pečkárna, který ve filmu Protektor figuruje jako sídlo gestapa, věrně kopíruje minulost. Po celou dobu druhé světové války budova skutečně gestapu sloužila. Vždyť i ulice dostala výmluvný název.

Podobně jako stovky odbojářů i filmový hlasatel František zažil na vlastní kůži, jaké to je, když se člověk dostane do spárů německé tajné policie. Emil Vrbata se atmosféře strachu a smrti jen přiblížil, jemu bylo dáno po úmorné noci brány čiré hrůzy opustit. Mnozí, ať už ve skutečnosti nebo ve snímku Protektor, takové štěstí neměli. V suterénu paláce můžete navštívit památník obětem a zrekonstruovanou gestapáckou mučírnu.

Ulice Politických vězňů filmaře láká. O kus dál, v Schebkově paláci se natáčela scéna filmu Iluzionista, v níž šéfinspektor zatkl iluzionistu Eisenheima za vraždu Sofie.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace