Praha

Vinohradská ulice

Natočené filmy

Protektor

Region
Hlavní město Praha

Praha

Vinohradská ulice

Rozhlas může šířit svobodné slovo, ale také se stát nástrojem propagandy. Skrze zdi Českého rozhlasu už dlouhá léta do éteru proudí zprávy o všech myslitelných událostech. Třeba o vzestupech a pádech jednotlivých osob nebo rovnou celých států.

Historická funkcionalistická budova už téměř sto let určuje podobu Vinohradské ulice. Nejen tím, že jde o kulturní památku, ale především proto, že reprezentuje médium, které drží prst na tepu doby. Budova Českého rozhlasu je synonymem střídmé, ale přesto výjimečné a funkční architektury.

Z budovy historie nejen dýchá, ale je i přítomná například v podobě zachovalého páternosteru nebo fragmentu potrubní pošty. Není divu, že se Český rozhlas stal kulisou pro několik scén ve snímku Protektor. Vždyť právě odsud se lidé dozvídali o převratných změnách.
Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace