Hrádek u Nechanic

Zahrada

Region
Královéhradecko

Hrádek u Nechanic

Zahrada

Nechanický zámek vypadá jako hotový palác pro princeznu. Taky že ano, žila tady samotná Večernice z pohádky Princ a Večernice.

Nejen pro romantické duše, ale i pro filmaře je tato lokace atraktivní. Od roku 1964, kdy se tu natáčel první film, tady vznikalo několik desítek pohádek, detektivek, romancí, dramat i seriálů. Výcvikem tu prošli také čeští letci ve filmu Tmavomodrý svět. Komické cvičení na bicyklech není zoufalým výplodem scenáristů, ale vyplynulo z vyprávění válečných pamětníků. Takovým výcvikem běžně procházeli i již velice zkušení piloti.

Na stejném místě vzplála i láska mezi Večernicí a krásným princem Velenem, kterému v boji proti strašlivému Mrakomorovi pomáhají budoucí švagři Slunečník, Větrník a Měsíčník. Možná proto je v okolí zámečku tak krásně, ať fouká vítr, svítí sluníčko nebo jej stříbří jen svit měsíce.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace