Zámek Ploskovice

Zahrada

Natočené filmy

Princ a Večernice

Region
Severozápadní Čechy

Zámek Ploskovice

Zahrada

Roku 1848 si zámek Ploskovice vybral za své letní sídlo císař Ferdinand I. Habsburský. Současná expozice přibližuje návštěvníkům atmosféru jeho tehdejších pobytů. V pohádce Princ a Večernice se zámek stal domovem prince Velena.

Král odjíždí ze zámku a předává vládu svému synovi. Princ si dále bude muset poradit sám. To je jedna z klíčových scén příběhu, které se odehrávají v rozlehlé zahradě ploskovického zámku. Dnes je zpřístupněna návštěvníkům a zámecké arkády ji rozdělují do dvou částí. Zdejší zajímavostí jsou grotty – umělé vodní jeskyně, které vyrovnávají terénní zlom, na němž byl zámek vystavěn.

Až se budete procházet po úpravných cestičkách a obdivovat působivou parkovou úpravu, její přísnou osovou souměrnost, překvapivé průhledy, všudypřítomné kamenné fontány, či pestrobarevné peří zdejších pávů a vzrostlé stromoví, možná vás napadne, jaké by to bylo tady kralovat.

Kousek Amadea tu natočil také Miloš Forman, na honosný ples k princi z Walesu sem přijel Červený bedrník a BBC sem vyslalo štáb se Třemi mušketýry, který Ploskovice jako sídlo královské rodiny využívá nejčastěji.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace