Počátky

Palackého náměstí

Natočené filmy

Postřižiny

Region
Vysočina

Počátky

Palackého náměstí

Počátky jsou to pravé město pro ty, které láká melancholické kouzlo zašlých časů a místa dýchající ozvěnou legendárních událostí. Na Palackého náměstí se na fasádě bývalého hotelu dodnes skví, i když trochu vybledlý, nápis „U Modré hvězdy“. Pivnice sice nepřekypuje životem jako kdysi, ale genius loci neumírá.

Právě na těchto místech byly natočeny slavné záběry půvabné, živelné paní správcové a jejího odměřeného a přísného manžela Francina. Zatímco pan správce sršel blesky nad kvalitou točeného piva a dával ultimáta, ona si vychutnala půllitr a jen tak s úsměvem podotkla, že by potřebovalo víc vychladit. Není těžké uhodnout, čí slovo mělo větší váhu, jestli Maryšky na kole s rozevlátými zlatými vlasy nebo Francina na motocyklu, který věčně nestartoval a jen soptil kouř. Hotel U Modré hvězdy okouzlil i Jana Svěráka, který tu na čas zastavil se svou Jízdou, a v interiérech se zase natáčel seriál Návštěvníci.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace