Počátky

Vodičkova ulice

Natočené filmy

Postřižiny

Region
Vysočina

Počátky

Vodičkova ulice

Jestli se chcete vydat ve stopách Postřižin, kde se pivo na ex ke snídani zajídá vepřovým šniclem a zrovna je v módě zkracování (od nohou stolu až po délku vlasů), jsou Počátky přesně tím místem, kde byste měli začít. Lenivě ospalou atmosféru lze jako mávnutím kouzelného proutku proměnit ve svět, kde je všechno možné. Stačí jen zapojit fantazii.

Nejen díky místům, kde se natáčel snímek Postřižiny, vznikla jedna z největších klasik Zlatého fondu české kinematografie. Do iluze příběhu se mohli na chvíli zapojit také samotní obyvatelé Počátků. Zkuste to i vy. Možná narazíte na některého z pamětníků, kteří tehdy hráli v komparzu – třeba na jednoho ze dvou nedostříhaných chlapců, kteří v Počátcích v té době žili. A že už Dóďovo holičství neexistuje? Nevadí. Některé domy mají omítku možná o něco oprýskanější než ve filmu nebo ji mají třeba nablýskanou až moc. Na takových místech můžete vidět to, co vám vaše představivost dovolí.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace